zemin kaplama çeşitleri nelerdir

Zemin Kaplama Çeşitleri Nelerdir

Yapılarda ve yaşam alanlarında Zemin kaplama, estetik görünüm açısından önemli bir olaydır. Eskiye oranla çeşitliliği artmış olan bu ürünler kullanıcılarına bir çok farklı avantajlar sağlamaktadır. Genelde zemin kaplama ürünlerinden beklentiler dayanımlarının yüksek olması, görünüm yönünden estetik bir görüntü sağlaması, hijyenik ortamlar sunması ilk beklentiler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda “Zemin kaplama çeşitleri nelerdir?” sorusuna kısaca bir çok ürünle cevap vermeye çalışacağız. 

PVC Zemin Kaplama Uygulamaları

Plastik yer kaplama, sentetik plastik kaplamadır. Isıya ve darbelere karşı dayanıklılığı ile uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Hijyenik bir kullanım sunan pvc kaplama, kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Su geçirmeyen yapıya sahip bu kaplama çeşidi, rulo ve karo çeşitleri ile hızlı bir şekilde döşenebilmektedir. Düşük maliyeti ile sizi büyük bir masrafa sokmaz, yıllarca kullanabilmenizi sağlar. Antibakteriyel özelliklere sahip pvc kaplaması, birçok renk seçeneği ile estetik bir görünüm sağlar.

Dekoratif Süpürgelik

Zemin kaplama çeşitleri nelerdir?” sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise dekoratif süpürgeliktir. Odaların zemindeki köşe ve kenarlarına yerleştirilen parçalardır. Odanın zemin kenarlarının daha güzel bir tasarıma kavuşmasını sağlar. Süpürgeliğin altında yer alan bant sayesinde süpürgelik darbelere ve dış etkenlere karşı dayanıklı olacak ve iç kısmı koruyacaktır. Dekoratif bir şekle sahip süpürgelik, evinizin odalarına güzel bir görünüm katacak.

Zemin Şapı

İnşaat halindeki zeminin üzerine yayılan sıvı harçtır. Döküldüğünde düzenli bir şekilde yayılan şap, elle veya makine kullanılarak yayılabilir. Zemin şapı, dayanıklı yapısı ile çatlak oluşumunu önlemektedir.

Karo Halı Kaplama

Karo halı kaplama, zeminin üzerine yapılan hesaplamalar sonucunda yerleştirilen yer kaplama çeşididir. Zemin bu yöntem ile birlikte karo halıların birleşimiyle beraber halı şeklinde kaplanmaktadır. Bu da “Zemin kaplama çeşitleri nelerdir?” sorusuna verilebilecek bir diğer cevaptır.

Yükseltilmiş Zemin

Yeni inşaatı yapılan bir zeminin altına yerleştirilen kolonlar ile beraber zeminin bir kademe yüksekte olması işlemidir. Bu işlem ile birlikte zeminin altından boru, kablo, kanal gibi malzemeler geçirilebilir.

Tüm zemin kaplama çözümleri için firmamız Deka Zemin uzmanlarına ulaşabilir ve teknik tüm bilgileri uzmanlarımızdan alabilirsiniz. Türkiye genelinde hizmet veren firmamız ufak büyük demeden tüm projeleriniz için sizlere en uygun fiyatlı çözümleri sunacaktır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir