Genelde ticari yapılar ve ofislerde sıklıkla tercih edilen yükseltilmiş döşeme sistemleri kablolama, ısıtma, soğutma gerekli olan havalandırma ihtiyacının zeminde oluşturulabilmesi için olanak sunar. Zemin kaplama ve zemin/alan kullanımlarında ve gerekli zorunlu müdehalelerde son derece işlevseldir ve pratik çözüm sunar. Tesisat ve diğer tüm kablolama sistemlerinin zemin altında kolayca ulaşabilir şekilde gizlenmesi ile gerek duyulması halinde defalarca kolay müdahale imkanı yaratır. Ayrıca ofis ve iş yeri içinde yer değişimlerinde son derece işlevsel olup kullanıcıya serbestlik sağlar.

PVC Kaplı Yükseltilmiş Döşeme

Ticari yapı ve alanları genelde yoğun trafik bölgeleridir. Ayrıca sürekli yer değişimi gereksinimi bulunan alanların başında gelmektedir. Gerekli tesisat sistemine ve kablolamaya kolayca ulaşım gerekmektedir. Yükseltilmiş döşeme sistemleri içinde bir çok farklı malzeme kullanımı bulunmakta olup bunlardan biri de Pvc kaplı panellerdir. Zemin döşemenin üst kısmında son derece dayanımı yüksek olan heterojen yada homojen ticari tip Pvc zemin kaplama tercih edebilirsiniz. Panellerin alt kısmında ise alüminyum folyo veya galvanize çelik kaplama alternatif tercihleri bulunmaktadır.

Pvc kaplı paneller tamamen zemin kullanımı için tasarımı yapılmış yüksek aşınma dayanıklılığına sahip sistemler olarak öne çıkmaktadır. Ergonomik olan bu sistemlerde farklı renk ve desen alternatifleride bulunmaktadır.

Enkapsüle Kompozit Panel

Yükseltilmiş döşeme için en sağlam ve uzun ömürlü dayanım sunan çözümlerden biri Enkapsül panellerdir. Maliyet ve ekonomi açısından da diğer muadil ürünlere göre daha uygun maliyetlere sahiptir. Ürünün 4 tarafının saç ile kaplı olması sayesinde yük dayanımı sunar ve deforme olması minimum düzeye çekilmektedir. Panel üst kısmında pvc kaplama ve karo halı kullanımı yapılabilmektedir. Ofisler başta olmak üzere bir çok trafik alanlarında kullanımı yaygındır.

Bir çok olumsuz şartta dayanıklıdır. Yangın, korozyon, su ve nem için etkili çözüm sunar. Beton özlü, kalsiyum sülfat ve çelik kaplı özellikleri bulunmaktadır. BU sistemlerin tercihinde öne çıkan detaylar modüler olması, kablo ve diğer tesisat sistemlerine anında müdehale şansı vermesi, hızlı monte edilebilmesi tercihin nedenlerini açıklamaktadır.  Eğtim kurumlarında, ofis ve bürolarda, kamu binalarında, sistem odalarında, elektrik akım odalarında, bankalarda, bilgi işlem ve çağrı merkezlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Alüminyum Folyo Kaplı Panel

Yükseltilmiş döşeme yaptırmak istiyorsanız ve ekonomik çözüm arıyorsanız Alüminyum folyo kaplı yükseltilmiş döşeme sizlere en iyi alternatif çözümler olabilir. Alüminyum folyo kaplı panellerde üst yüzey alanlarında ayrı bir kaplama olanağı sunar. Karo halı kullanımı ve karo pvc kullanımı yaygındır. Alt ve Üst kaplama 0,02 mm ,0,05 mm veya 0,08 mm kalınlıkta Alüminyum Folyo, kenar bant 0,4 mm sert pvc ve 30 mm ve 38 mm kalınlıklarda üretilmektedir.

Müdahale gerektirmeyecek ve yerden hacime ihtiyaç duyulan alanlarda üst yüzeye laminant parke, rulo pvc vb istenilen kaba ebatlı yapı ürünleri kaplanarak kullanılabilmektedir.

Türkiye genelinde yükseltilmiş döşeme için hem üretici hemde uygulayıcı firma olarak hizmet vermekteyiz. Deka Zemin kaplama firmamıza ulaşarak tüm zemin kaplama çözümleri hakkında hemen teknik bilgi alabilir yada dilerseniz teklif formu talep edebilirsiniz.