Doğal olmayan sentetik plastik türü Pvc Zemin Kaplama etilen ve klordan imal edilmektedir. Polivinil klorür maddesi birleşimidir. Vinil olarak da bilinmektedir. Ülkemizde de bir çok alanda kullanılan bu zemin kaplama malzemesinin dünyada 1920’li yıllardan beri kullanıldığı bilinmektedir. Uzun süre dayanımı ve maliyet düşürülmek için kullanımına başlanılan bu malzeme 2020 yılında da oldukça popüler ve yaygın bir kullanımı bulunmaktadır.

Pvc Zemin Kaplama Çeşitleri

2-3 ayrı tabakadan oluşan Pvc kaplamaları soğuk şartlarına, ateş ve kara karşı duyarlıdır. Hijyen koşulları, dayanım, alan kullanım trafiklerine göre ürün çeşitliliğide sunmaktadır. Firmamız Deka Zemin kaplama projenin ve malzemenin uygulanması istenilen alanın özelliğine göre farklı pvc zemin kaplama çeşitleri ile sizlere alternatif sunmaktadır.

Heterojen PVC Zemin

Her ne kadar PVC günümüzde yapı alanlarında bir çok bölümde kullanılıyor olsa da zemin çözülerinde en etkili kullanımı sağlamaktadır. Heterojen yeni nesil pvc zemin kaplama malzemeleri aşınma ve darbelerin yoğun olarak yaşanabileceği zeminlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Sağlık kuruluşları, okullarda, endüstriyel alanlarda ve konutlarda kullanımı bulunmaktadır. Çizilme ve deforme olmayan bu ürün kalabalık yoğun trafik alanlarında aşınma dahi göstermemesi ile oldukça avantaj sağlar.

Heterojen PVC 2mm kalınlığında çift katmanlı bir ürün olup alt tabakası sabit özel eva kullanılırken üst tabakası ise homojen pvc kaplama ile aynı malzemenin kullanıldığı toplam da 2 mm bir üründür. Heterojen PVC Kaplamanın üst tabakası kalitesine gore 0.15 mm ile 0,85 mm arasında değişim göstermektedir. Türkiye de genel itibariyle 0,70 mm kaplı heterojen PVC kullanılmaktadır. Heterojen PVC Kaplamalar fiyat olarak Homojen Pvc kaplamadan daha uygun olduğu için ülkemizde daha fazla kullanımı yer tutmuştur. Özellikle yoğun trafik alanına sahip olan hastaneler, okullar ve fabrika alanlarında sıkça tercih edilmektedir.

Hemojen Pvc Zemin

Homojen Pvc Kaplama tek katmandan oluşan 2mm kalınlığında hastanelerin ameliyat odaları ve x-ray cihazlarının kullanıldığı odalar da tercih edilen bir üründür.

Akustik PVC Zemin

Adında da anlaşılabileceği gibi bu ürün ses sorununu aşmak, yankı ve sesi emen bir özelliğe sahiptir. Diğer pvc zemin kaplama malzemelerine göre daha yumuşak bir yapıya sahiptir. Ticari bir çok alanda kullanımı bulunmaktadır. Ülkemizde ve dünyada sinema salonlarında sıkça akustik pvc zemin kaplama tercih edilmektedir. Ofis alanları, hastane ve sağlık kuruluşları da bu malzemeyi yine fazlaca tercih etmektedir. Çocukların sağlığı ve düşme tehlikelerine karşı olarak Özellik le küçük çocukların bulunduğu anasınıfı kreş vb. mekanlarda kullanımı yaygındır.

Kondaktif PVC Zemin

Yoğun trafik ve kalabalık alanlar için en ideal kullanım malzemelerinden biri Kondaktif Pvc zemin kaplama ürünüdür. Uzun yıllar kullanım sunan bu yapı malzemesi aşınma ve deforme olmadan uzun yıllar varlığını sürdürmektedir. Elektrik direnci yüksek olan ortamlarda oluşan statik elektrik sorununun insan ve cihazlar üzerindeki olumsuz etkilerine izin vermeyen bir kapama çeşitidir diyebiliriz. Bir çok kimyasala karşıda ayrıca dayanım sağlamaktadır. Ülkemizde yaygın bir şekilde spor alanları ve tesislerinde, hastanelerde, okullarda ve bir çok farklı endüstriyel alanda kullanılmaktadır.

Genel Özellikleri Nelerdir?

  • Sıvıya karşı dayanımı üst düzeydedir.
  • Sıvıyı malzeme içine sızdırmaz, geçirgenlik sunmaz ve zemin üstünde kalmasını sağlar.
  • Sıvı, su ve diğer kimyasallar nedeni ile kabarma yapmaz.
  • Kimyasal malzemeleri ve çeşitli sıvılar nedeni ile rutubet, küflenme yapmaz.
  • Yanmayan özelliği bulunmaktadır.
  • Aşınma ve darbelere karşı mukavemet gücü son derece yüksektir.
  • Çizilme ihtimali oldukça zayıftır.
  • Dekoratif özelliğide bulunmakta olup bir çok mekan ve proje için son derece kaliteli bir görünüm sunar.

Türkiye genelinde Pvc zemin kaplama çözümlerinde firmamız Deka Zemin profesyonel ekipleri ile sizlere çözümler sunar. Ekonomik ve kaliteli ürünlerimizi ülke genelinde bir çok projede uygulaması dahil gerçekleştiren firmamızdan sizlerde hemen fiyat teklifi alabilirsiniz.