pvc zemin kaplama uygulaması

Pvc Zemin Kaplama Uygulaması

Pvc zemin kaplama, hem bütçenizi düşünür hemde sağlamlığı ile uzun süre kullanım sağlar. Peki Pvc zemin kaplama uygulaması yapılırken nelere dikkat etmek gereklidir? Uygulama esnasında karşılaşılan en sık sorunlar nelerdir? Uygulamadaki işçilik hatalarına nasıl dikkat etmelisiniz? Yazımızda pvc zemin kaplama işlerinde en sık karşılaşılan hatalardan bahsedeceğiz.

Pvc Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Pvc zemin kaplama uygulaması hatalarına geçmeden önce sizlere kısaca bu ürünün sizlere sağlayacağı fayda ve avantajlarından bahsedelim. Zemin kaplama alanında bütçe dostu olan plastik yer kaplaması, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü sayesinde yıllar geçse de kullanmanızı sağlayacak. Bu sayede ekonomik tasarruf yapabileceksiniz. Yağa, kir, ısı gibi dış etkenlere karşı dirençli olan bu kaplama türünün temizlenmesi de kolaydır. Hijyen açısından bir çok farklı ürüne göre son derece etkin çözümler sağlamaktadır. Antibakteriyel özellikli bir çok farklı çeşit ürünleri bulunmakta olup ülkemizde sağlık merkezleri ve hijyen gerekli olan alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

pvc zemin kaplama uygulama

Heterojen ve Homojen Zemin Kaplamaları

Heterojen, homojen, akustik ve kondaktif yer kaplama türleri bulunan plastik kaplama, her alana uygun bir şekilde döşenmektedir. Heterojen kaplama, iç mekanların tercih ettiği kaymaz ve dirençli yapısı ile bilinir. Kolay bir şekilde temizlenir. Homojen kaplama neredeyse hiç bakım gerektirmeyen bir pvc zemin kaplama uygulamasıdır. Akustik yer kaplaması, ses yankılarını emen özelliğe sahip bir kaplama türüdür. Kondaktif kaplama ise bu türler arasında en dayanıklı yapıya sahip, insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda kullanılan bir kaplama çeşididir.

PVC zemin kaplama uygulaması, diğer ürünlere göre daha hafif ve daha hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Estetik bir görünüm sunan plastik yer kaplaması, antibakteriyel özelliği ile temiz yapısını korur ve kolay bir şekilde temizlenir. Paslanmaya karşı dayanıklıdır. Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda bile kullanımı uygundur. Bundan dolayı otoparklarda da kullanılmaktadır.

Pvc Zemin Kaplama Uygulama Hataları

Uygulama yapılacak alandaki malzemenin sorunsuz, pürüzsüz, dayanıklı ve uzun ömürlü ve bakteri barındırmayacak şekilde yapılması istiyorsanız mutlaka uygulamayı yapanların dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Öncelikle zeminin kuru, temiz ve düzgün olması önemlidir. Zemin etüdü kesinlikle yapılması Deka zemin tarafından önerilmektedir. Zemin etüt işlemleri sayesinde alanda bulunan kir, pislik, toz, yağ gibi etmenlerden arındırılmış olmaktadır. Zeminde ayrıca kesinlikle çatlak ve boşluklar kesinlikle olmamalı ve varsa giderilmelidir. Zemin kaplama uygulaması öncesi ve sırasında nem ölçer kullanımı yapılmalı ve zemindeki kurulup test edilmelidir. Şayet zemin istenilen kuruluk seviyesine ulaşmışsa zımpara uygulamasına başlanmalıdır.

Zemin Kaplaması Uygulama Teknik Detayları

Zemindeki nem oranın %12 civarında olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yapılacak alan ısısının 18 derecede olmasına özen gösterilmelidir. Beton sıcaklık derecesi de en az 15 olmalıdır. Uygulama yapılacak alanda pvc kesimleri yapılmalıdır. Zemin kaplama yapıştırıcısı sürüldükten sonra 10 dakikalık bir sürede serilme işlemi yapılması gerekmektedir. Son olarak özel fitil uygulaması da zemin kaplama için son derece önemlidir. Kalitesiz fitil uygulamaları hem görsel anlamda kötü bir görüntü vermekte olup aynı zamanda zemin kaplamanın tüm antibakteriyel özelliğine sirayet edebilmektedir.

Deka zemin kaplama firması olarak sorunsuz ve sıkıntısız uygulama çözümleri sunmaktayız. Alan ve metraj her ne olursa olsun firmamıza ulaşarak çözüm bulabilirsiniz. Pvc zemin kaplama uygulaması hakkında sitemide bir çok içerik bulabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir