pvc zemin kaplama özellikleri

Pvc Zemin Kaplama Özellikleri

PVC kaplama, düşük maliyete sahip yüksek kaliteli ve uzun ömürlü olması gibi çeşitli pvc zemin kaplama özellikleri içeren kaplama ürünleridir. Doğal olmamakla birlikte sentetik ve plastik bir kaplama çeşididir. Birçok alanda bolca kullanılan bu ürün, dayanıklılığı ile bilinir. Peki bu ürünün özellikleri nelerdir?

Plastik Zemin Kaplamanın Özellikleri Nelerdir?

PVC zemin kaplama özellikleri saymakla bitmez. Bunlardan ilki ve en önemlisi dayanıklılıktır. Isıya dayanıklılığı ile bilinen PVC zemin kaplama, uzun ömürlü olması ile yıllarca rahatlıkla kullanılabilir. Basınca karşı dayanıklı yapısı bulunan bu ürün, insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda bolca tercih edilmektedir. Hijyenik olan plastik kaplaması, kolay bir şekilde temizlenebilmektedir. Su geçirmeyen özelliği ile kalitesini bir kez daha ortaya koyar.

pvc zemin kaplama özellikleri

 • Sıvıya karşı dayanımı en yüksek malzemeler arasında üst sıralarda yer almaktadır. Sıvı geçirgenliği olmaması sayesinde malzemede çözülme yaşanmaz ayrıca kolayca silinebilir ve temizlenebilir imkan sunar.
 • Uygulama sıvı geçirgenliği olmaması sayesinde diğer farklı zemin kaplama malzemeleri gibi kabarma sorunu ortaya çıkarmaz.
 • Bir çok zemin kaplamasında yaşanan rutubet ve küf sorunları pvc zemin kaplama uygulamalarında yaşanmamaktadır.
 • Pvc zemin kaplama özellikleri arasında yanmaz özelliğinin olması dünyada bu ürünün en çok ilgi görmesine etken olmuştur.
 • PVC rulo ürünleri 2 m * 23 m boyutlarında olup Karo ürünlerde ise 60*60 cm boyutlarında satışı yapılmaktadır.

Neden Pvc Zemin Kaplama Yaptırmalısınız

Düşük maliyetli olan pvc zemin kaplama özellikleri arasında bir diğer önemli özellik ise güzel bir görünümü olmasıdır. Hem ucuza yapıp hem kaliteli tasarımlara sahip pvc yer kaplaması satın alabilirsiniz. Ayrıca bakım maliyetleri de düşüktür. Paslanma ve yağa karşı dayanıklı zemin kaplama sistemi bulunmaktadır. Gürültüyü absorbe eden yapısı ile bilinir. Rulo ve karo halde bulunabilen bu ürünler, hızlı bir şekilde döşenebilmektedir.

Antibakteriyel özelliklere sahip plastik kaplaması, esnekliği ile bilinir. Estetik bir görünüm sunan bu ürünler, esneklik dışında esnek olmayan çeşitleri de sunmaktadır. Her türlü renk seçeneklerini içeren pvc yer kaplama, detaylı desenlere sahiptir.

Pvc Zemin Kaplamanın Kullanıldığı Alanlar

Pvc zemin kaplamalarının bir çok farklı özellikleri bulunması ve diğer ürünlere göre etkin avantajlar sunması nedeni ile kullanım alanları oldukça fazladır. Her ne kadar ticari alanlarda tercih yoğun olsa da günümüzde yaşan alanı ve konutlarda da kullanılabilir durumdadır.

 • Hastaneler, Eczaneler ve çeşitli sağlık kurum ve kuruluşlarında kullanılmaktadır.
 • Eğitim kurumlarında sıkça tercih edilmektedir. Kreşler, Anaokulları, Üniversite ve tüm okullarda tercih edilmektedir.
 • Spor salonları, Spa ve Masaj Merkezlerinde de en çok tercih edilen ürünlerdir.
 • Turizm konaklama alanları ve Otellerde de sıkça kullanılmaktadır.
 • Yoğun insan trafiği bulunan Ticaret merkezlerde de sıkça kullanımı bulunmaktadır.
 • İnsan trafiği fazla olan Ofislerde de kullanımı yaygındır.
 • Kamu binalarında ülkemizde ve dünyada oldukça fazla kullanımı vardır.
 • Mağazalar ve Showroom alanlarında en çok tercih edilen yer kaplama malzemelerinden biridir.
 • Sinema ve Tiyatro salonları içinde en ideal yer kaplama malzemelerinden biridir.

Deka zemin kaplama olarak bugüne kadar bir çok farklı alanda başarılı uygulama imza atmış bulunmaktayız. Pvc zemin kaplama özellikleri hakkında yazımız dışında tüm merak ettikleriniz için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir