linolyum kaplama

Linolyum Kaplama

İnsanlar tarafından kullanılan alanlarda, ayak sesi gibi nedenlerle meydana gelen gürültüleri sıcak temaslı, elastik yapılı ve aşınma karşısında dayanıklı bir kaplama malzemesi olan linolyum kaplama, mevcut özellikleri ile hastane, dershane, kreşler, bürolar ve konutlarda güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Yüksek kalitede ve yenilikçi tasarımlar ile sürdürülebilirlik yönünden oldukça gelişmiş bir seviyede olan dayanıklı ve doğal bir zemin kaplaması olarak hemen hemen her türlü alanda kolay bir şekilde uygulanabilir.

Linolyum Kaplama Nedir?

Linolyum Kaplama Rulo şeklinde bir formata sahip olduğu gibi aynı zamanda karo formatında da üretimi sağlanmaktadır. İnsan sağlığına en uygun olan ve en çok uyum gösteren iç mekan zemin kaplaması olarak bilinmektedir.

Linolyum Zemin Kaplama Çeşitleri

2 çeşit linolyum kaplama vardır. Bunlar 2 milimetre kalınlığında üretilen ve nitrolak boya kullanılan çeşidi ile mermer taklidi boyanmış kaplama şeklinde 2 ile 8 milimetre arasında değişen nitelikli bir kaplama malzemesi olan çeşidi bulunmaktadır. Bakteri tutmadığı için özellikle sağlık binalarında elverişli bir şekilde kullanılmaktadır.

Linolyum Ölçü ve Teknik Özellikler

Desenleri birbirine geçişlidir. Sağlıklı, hafif ve temiz bir yer kaplaması olan linolyum kaplama, 2 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğuna kadar rulolar halinde üretimi sağlanmaktadır. Kuru ve pürüzsüz zeminler üzerine yayılmak suretiyle uygulanır ve üzerinde başka bir işlem yapılmasına gerek kalmadan kullanılması nedeniyle avantajlı olmaktadır. Ahşap kaplı zeminler veya döşemeler üzerinde esnek yapısı nedeni ile kolaylıkla uygulanmaktadır. Çevreye zarar vermeyen linolyum kaplama türü aynı zamanda ekonomiktir.

Deka zemin kaplama firması olarak her alanda zemin kaplama çözümler sunmaktayız. Projeniz göre yerinizde ücretsiz keşif yapabilir ve en hızlı ve etkili çözümleri yerinizde sunabiliriz.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir