akustik zemin kaplama

Akustik Zemin Kaplama

Zemin ve yerde oluşan gürültüleri ortadan kaldırmak, minimize etmek için Akustik zemin kaplama ürünleri tercih edilmektedir. Ses emici özelliğe sahip malzemelerden üretilen bu ürünler hem evlerde hemde ticari bir çok yapıda oldukça fazla avantaj sağlar ve sıkça tercih edilir. Deka zemin kaplama firması olarak bugüne kadar bir projede başarılı şekilde uygulamış olduğumuz bu ürünü sizler için en iyi işçilik ve malzeme kalitesinde uygulayabilmekteyiz. Türkiye genelinde firmamıza ulaşabilir ve yapılarınız için çözüm sağlayabilirsiniz.

Akustik Yer Kaplaması Avantajları

Birçok zemin kaplama türleri vardır. Bu konuda bahsedeceğimiz akustik zemin kaplama bunlardan birisidir. Şu anda bunlardan en popüleri az maliyeti ile bilinen pvc yer kaplamasıdır. Zeminden gelen yüksek ses şikayetleri ve yankı sorunlarında en etkili ürünlerden biri olarak öne çıkmaktadır. Zemin kaplama işinde maliyeti büyük oranda düşüren bu kaplama türü, gürültü ve yankı sorunlarını ortadan kaldırdığı gibi dayanıklılığı, ısıya karşı güçlü yapısı ve kolay temizlenmesi ile bilinir.

Akustik zemin kaplama, ses yankılarını emerek içerideki sesin dışarıya daha az yayılmasını sağlayan ses yalıtımına sahip bir pvc kaplama türüdür. Daha çok gürültülü alanlarda kullanımı tercih edilir. Bu sayede ses dışarıya daha az gittiği için içeride yüksek sesli işlemler yapılabilir.

Dayanıklı yapısı ile bilinen bu ürününün birçok avantajı vardır. Bunlardan en önemlisi düşük maliyetli olması ve uzun ömürlü kullanılabilmesidir. Bu sayede ekonomik tasarruf sağlamış olacaksınız. Bu ürünün bir diğer avantajı ise hijyenik olmasıdır. Kolay temizlenen yapısı sayesinde dış etkenlerden etkilenmez, zarar görmez ve kolay kolay aşınmaz. Isıya dayanıklılığı ile hasar almazlar. Pas, yağ, kir gibi lekelerden etkilenmezler. Gürültüyü absorbe eden yapıya sahip bu ürün rulo ve karo şeklinde yerleştirilebilmektedir.

Akustik Zemin Kaplama Kullanılan Yerler

Akustik zemin kaplama, dayanıklılığı ve ses geçirmezliği ile birçok alanda kullanılmaktadır. Genel olarak ses yalıtımı gerektiren hastaneler, sinema salonları, spor salonları, tiyatro ve sahne sanatları alanları gibi yerlerde kullanılmaktadır. Her ne kadar ticari yapılarda çok sık tercih ediliyor olsa da günümüzde konut ve çeşitli yaşam alanlarında en çok popüler ürünler arasında yer almaktadır.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir